Deri Cüzdan Yanlışlıkla Çamaşır Makinesine Atılırsa Ne Olur

istanbulyeni1

Deri Cüzdan Yanlışlıkla Çamaşır Makinesine Atılırsa Ne Olur

Hiç kimse mirasi kalite deri cüzdanını yanlışlıkla çamaşır makinesine atmayı istemez. Ama bazen hatalar oluyor. Peki, bir zamanlar mükemmel olan cüzdanı bir pantolonla çamaşır makinesine düştüğünde ne yapılmalı?

Bu, cüzdanınız için tamamen yok oldu demek değildir. Hakiki deriden yapılan daha ucuz cüzdanlar, muhtemelen bir çamaşır makinesi tarafından mahvedilebilir. Ancak hızlı hareket ederseniz, Full Vejetal Deri’den yapılmış yüksek kalitede deri cüzdanlarda bu durum geçerli değildir.

Fotoğraflar da dahil olmak üzere bazı şeyler muhtemelen çamaşır makinesinde yok olacak. Diğer öğeler kurtarılabilir olabilir veya olmayabilir.

PARA BİR ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE KALIR MI?

Cüzdanınız çamaşır makinesinden geçerken içinde para varsa, bir iyi bir de kötü haber var.

İyi haber şu ki, paranız muhtemelen iyi görünüyor – biraz buruşuk olsa da. Ve çoğu perakendeci yine de kabul edecek. Kötü haber şu ki, deterjan ve ısı paranızın güvenlik özelliklerini mahvediyor.  Ancak büyük miktarda parayla uğraşıyorsanız, güvenlik kontrollerini geçmeme ihtimali vardır. Bu, bir perakendecinin yıkamadan geçtikten sonra paranızı kabul etmeme ihtimali olduğu anlamına gelir.

KREDİ VE BANKA KARTLARI BİR ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE KALIR MI?

Kredi ve banka kartları plastikten yapılmıştır, bu nedenle çamaşır makinesinin onları etkilememesini bekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, durum böyle değil. Kredi kartları suya batırılıp zarar görmeden çıkabilse de, çamaşır makineniz aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka faktörler de ekler:

  • Deterjan
  • Sıcaklık
  • Aşınma

Tüm bu etkenler, kartınızdaki işlem çipini bozup kullanılamaz hale getirme gücüne sahiptir. Ek olarak, kartınızın aşırı doyma ve soyulma olasılığı vardır. Kartınız bükülmüş, katlanmış veya soyulmuşsa, çalışmadığını varsayabilirsiniz. Bankanızdan yeni bir kart isteyin. Öte yandan, kartınız iyi görünüyorsa, öldüğünü varsaymadan önce yerel bir mağazada test edebilirsiniz. İşlem çipinin ölmesi ve kartınızın çalışmaması durumunda elinizde başka bir ödeme şekli olduğundan emin olun.

CÜZDANINIZ ÇAMAŞIR MAKİNESİNDEN GİDERSE DERİNİZİ KURTARMAK

Deri cüzdanınızın içeriğini kurtardıktan sonraki adım, cüzdanın kendisini kurtarmaktır. Bu, cüzdanınızı kurutmayı ve deriyi işlemeyi içeren iki aşamalı bir işlemdir.

DERİ CÜZDANINIZI KURUTMA

Cüzdanınız ister çamaşır makinesinden ister özellikle yağmurlu bir günde olsun, suyla ıslandığında, ilk adım onu ​​kurutmaktır. Nemli, yumuşak bir bezle başlayın ve kalan kalıntıları veya deterjanları çıkarmak için cüzdanın yüzeyini silin. Ardından, cüzdanınızı kapalı bir konumda kurumaya bırakın. Kapalı konumda kurutursanız ileride kapalı kalmasına yardımcı olur. Bunu, kapalı bir konumda bir çamaşır ipine asarak veya üzerinde kapalı kalması için kuru, düz bir yüzeye koyarak yapabilirsiniz. Genellikle , gece boyunca kurumaya bırakılması tavsiye edilir. Tamamen kuruması için 24-48 saat beklemeniz bile gerekebilir.

DERİ CÜZDANINIZIN ŞARTLANDIRILMASI
Cüzdanınız kuruduktan sonra bir sonraki adım deriyi yumuşatmaktır. Hem yıkama işlemi hem de çamaşır makinenizdeki sert kimyasallar, doğal yağları cüzdanınızdan sızdırmış olacaktır. Uygun tedavi olmadan bu, cüzdanınızın kuru kalmasına neden olabilir. Cüzdanınızın kırışmasına veya yolda çatlamasına bile neden olabilir. Bunu önlemek için, deriyi işlemek için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli bir bakım kremi alın. Yağın malzemeyi zenginleştirmesine izin vererek balsamı deriye masaj yapın. Derinizin sevdiğiniz yumuşak dokuya dönmesi iki veya üç işlem gerektirebilir.

Elinizde herhangi bir bakım kremi yoksa, bir sonraki en iyi seçeneğiniz bunun yerine bir yemeklik yağ kullanmaktır. Bitkisel yağ, Vejetal deride doğal olarak bulunan yağların yerini almak için iyi çalışır. Bu dokunuşta daha yağlı olabilir, ancak deriyi yeniden nemlendirmeye yetecektir.

DERİ CÜZDANINIZ KURUTUCUDAN GEÇTİYSE

Ne yazık ki, cüzdanınız hem çamaşır makinesinden hem de kurutma makinesinden geçtiyse onarılamayacak şekilde hasar görebilir. Cüzdanınıza aşırı ısı eklemek derinin kırışmasına ve çatlamasına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir